Home All Products Crystals-and-Oscillators OscillatorsEPSON EG-2001CA 167.0000M-PCHL0
EG-2001CA 167.0000M-PCHL0
5S-EG-2001CA 167.0000M-PCHL0
EG-2001CA 167.0000M-PCHL0
OSC SO 167.000MHZ CMOS SMD
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:EG-2001CA
Type:SO (SAW)
Frequency Stability:-
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max):50mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)